Články z výletov Paragliding N.M.

Slovinsko 21. 4. - 23. 4. 2006Dva transportery si to šinuly po ceste cez hory na Predel. Mali sme za sebou 5 hodín jazdy z Blavy a už som sa tešil na slovinský bivak pod Kobalou.
Obrovská hlava sa mi v okamihu zjavila pred predným sklom a kým som si zakryl tvár rukou a dupol na brzdu, stihol som si všimnúť ešte ďalšie postavy pri ceste. Náraz ako sviňa, ktosi v aute vykríkol a ... to bolo všetko. V spätnom zrkadlo som uvidel sedieť na ceste obrovskú Laň ako sa nemôže zodvihnúť zo zeme. auto sme prezreli až pod mostom. Premačknuý predný plech, ľavý blatník a ľavé dvere, rozbitá ľavá smerovka. Ráno sme teda vyrazili skôr a v Novej Gorici som zohnal novú smerovku.

V kempe bolo pusto. Len jedno auto s tromi českými bratmi. Počasie fajn, len od hôr k nám putovali veľké mraky nabiehajúce do búrky. Všetci polietali s väčšími alebo menšími úspechmi. Niekoľkých kurzíkov som dialkovo ovládal.
Keď odletel Štefan počkal som kým nepristál a pripravoval sa na štart. Príde ku mne slovinec a hovorí, že na pristávačke leží chlapík s rozloženým padákom a nehýbe sa. Vidím Štefana a hovorím mu, že to je OK, má asi euforiu z letu. Ten relax ale trval nejak dlho a tak som poslal dvoch chalanov, nech zletia k nemu. Ešte u neho ani poriadne neboli a už prichádzala sanitka. Výsledok sa dostavil za chvíľu. Zlomená noha a tak nešťastne, že ju museli zošróbovať. Štefan spravil pár krokova stúpil do nejakej jamy alebo ký čert a vybavené. Tak už aj vieme kde majú v Gorici špitál.

Sobota vyšla excelentne asi všade a tu to nebola výnimka. Polietalo sa kto koľko chcel a vydržal. Lietalo sa na Kovk a Nanos, Vladko do Postojnej - platil 13,-Euro za autobus, vzdialenosť 55km, takže poriadna dražoba. Všetci sme sa šťastlivo stretli v kempe a šli do picerky. Tu asi taku objednavku pice nečakali a tak kým to doniesli, stihli sme sa pripiť z červeného a pivečka.

Nedeľa bola bez oblakov ale celkom to funelo a tak časť flígrov sa rozhodla neletieť, Tí čo leteli, presvahovali do hodiny na Nanos. Vyzdvihli sme Pištu z nemocnice - všetko prebehlo hladko až nato, že chceli po nás 2014,-Euro za služby. Nakoniec sa podpísali papiere a fakturka príde na Slovensko, Pištova poisťovňa to preplatí. Kto nemáte vybavenú eurokartičku, tak si ju rýchlo vybavte, bude to bez problémov, ako keby Vás ošetrili na Slovensku. Stojí 100,-SK a čaká sa mesiac.

Dorazili sme do picérky pod Kovk a čakali na skompletovanie. Peťo písal sms, že má padák na kríčku a že to do 40 minút zmákne, aby sme si dali picu. Dali sme si aj iné veci a ešte čosi ale Peter nechodil. Nakoniec som ho vzal autom pri Ajdovščine. On to posadil na kríček pod názvom smrek, celkom urastený a 3 hodiny to dával dole sám. Mal celkom pekne vyťahané ruky. Posledná zastávka v Podnanose, vyzdvihli sme zvyšok grupy a bez problémov dorazili domov.

Ráno mi v servise naúčtovali 10 litrov za opravu, tak už sa teším na ďalší výlet aby som na ňu zarobil a beriem aj prívesný vozík aby som mal kde dávať ulovenú zver.
<- Späť na zoznam článkov