Články z výletov Paragliding N.M.

Výlet do Aviána 31. 10. - 2. 11. 2009Ešteže tie dialnice máme. No kde by sme sa sem trepali po okreskách. 750km z Nového Mesta nad Váhom sme dali za 8,5 hodiny a to sme sa flákali. O pol štvrtej nad ránom sme roztiahli spacáky, staníky a zaľahli. Na posledný októbrový deň tu vôbec nebola kosa.

Ráno na pristávačke nádherne slnečné ale od hôr sa začali nad rovinu nasúvať mraky a keďže sme mohli prvýkrát štartovať až po 13 hod - je tu tá Americká vojenská základňa - mimochodom, cez víkend sa dá, v týždni platí zákaz. Prevýšenie kopca je takmer 1000 metrov takže aj zlet chvíľu trval. Dnes to bolo bez termiky, tak sa súťažilo na presnosť pristátia. Víťazi - boli dvaja mali výhru picu, mimochodom ešte im ju visím. Večer sa veselilo - respektive chlastalo ale aspoň nebola kosa. Zotmieva sa skoro a noci sú dlhé, tak sa viedli debaty, i keď sme predsa len boli unavení a nevyspatí z cesty a tak sa pred polnocou def. zaľahlo.

Druhý deň bolo slnečno naparádu a tak sme boli zvedaví, či bude aj nejaká termikuš. Ale áno, bola i keď dostupy tesne nad štart, najsilnejšie stúpania do 2 metrov ale pozor, väčšinou sa točilo tak pol metra. Ničmenej aj 2 hodinky v lufte sú lepšie ako nič a s týmto dňom spokojnosť. Mimoriadka len jedna keď Terezka nedoletela na pristávačku a zavesila na strom ale sada džentlmenov to dala za chvíľu dole. Večer už sa zase debatovalo, tentoraz pri ohni - opekali sa gaštany a zohrievali sme si zadky, 1. november sa prihlásil celkom slušnou kosou. Veď v noci bol prízemný mrazík, ktorý Milánkovi zamrazil jeho mléčko.

Tretí deň je opäť nádherne slnečno ale termika sa kamsi podela a nikto nevie kam - teda tušíme, že to má niečo dokopy s tým bočným vetríkom. Dali sme 2 lety, poniektorí jeden a pred štvrtou sme vyrazili smer Slovakia. Auto bolo plnšie ako keď sme sem prišli, pretože sa nazbieralo kopec gaštanov. Je ích tu fakt kopa a kto má chuť do zbierania naplní aj dodávku s prívesným vozíkom

Bola to vlastne rozlúčka so sezónou. Śťastlivo sme dorazili domov už za 7,5 hodiny - osobák. Aviáno je super terén, ktorého váčšie využívanie brzdi len letecká základňa a keď si zoberiete, že máte toalety, pitnú vodu, miesto na stan zadara, vývoz na kopec po parádnej asfaltke za 15 minút tak to už chce len trochu tej termiky:-)

Viac fotiek nájdetez výletu tu:
http://picasaweb.google.sk/terka6/Taliansko?authkey=Gv1sRgCImQx9Du4tSciQE# http://picasaweb.google.com/Algebraik/ParaglidingAvianoItaly?authkey=Gv1sRgCO6T5Zr4wMahggE#
<- Späť na zoznam článkov