Myslím, že nás to napadlo všetkých keď sme ráno pozreli z okna a potom na predpoveď. Už po ôsmej sa meilovalo a zháňala banda na kopec.

 

 

V rámci boja s ropnou krízou sme sa z Nového Mesta viezli na Súču v Pikape štyria. Nádherné slnečné počasie trochu kazilo preoblačenie nad kopcami v okolí Súče. Keď sme vyšli z auta začalo snežiť ale dlho to nevydržalo. sneh bol zmrznuty a neprebáral sa, čo urobilo z výšľapu príjemnú prechádzku.

Na štartovačke sme sa príliš nezdržovali, pretože od Moravy prichádzala ďalšia celkom slušná prehánka. Fúkalo presne na kopec, výborná dohľadnosť, nikto nemal problém s udržaním, len tá prehánka postupovala stále k nám. Jej hranica siahala do stredu hrebeňa, takže keď to prišlo, stačilo odletieť ďalej doprava a boli ste mimo nej a krásne to tam nosilo, takže tu sme dosiahli rekord dňa, 220metrov nad štart v stúpaní 0,3m/s. Snežilo pekne, takže dohľadnosť klesla asi na kilometer. V tom najhustejšom snežení pozerám dole pod kopec a neveril som vlastným očiam. Šlapali tam dvaja chalani s ruksakmi na chrbáte. Za nimi ďalší dvaja a ešte ďalší. Vyzeralo to akoby šli na to najlepšie termické počasie. Lietali sme až kým nevyšli hore a pristáli na štarte. trenčianska banda si to proste nedala újsť. A mali pravdu. Prehánka po chvíli prešla a vyšlo slniečko. Všetko čo malo krídla naskákalo do vzduchu a lietalo sa ďalej do omrznutia. Banda Nad Gošo Pristatie


Pre tých, čo chcú vidieť ako sa lietalo na Súči je tu 29MB videjko z foťáku. Kameru som zo súcitu ani nevybalil.