Kovanie

Finsterwalder para pinlock

Váha: 82g
Pracovná záťaž (pre jednu karabínu): 140 DaN
Medzná záťaž: 2500 DaN

*1 daN (decanewton) = 10 N (newton) = 1 kg

 

8-ročný interval výmeny pre použitie v paraglidingu (sólo) a 5-ročný interval výmeny pre použitie v tandeme, s neobmedzenými letovými hodinami.
U karabíny Pin Lock nie je problémom únavová pevnosť, pretože jej uzavretie je tvarové. V teste Pin Lock vydržal bez poškodenia 5 000 000 záťažových cyklov s horným zaťažením 425 DaN.

Ľahké a bezpečné:
Karabíny Pin Lock sú namiesto ohýbania kované do ohybu, čo vedie k zvýšeniu pevnosti materiálu. Materiál ohýbaných karabín je oslabený vnútorným napätím v ohnutých oblastiach. Pin Lock váži iba 82 g, tj. približne. polovica hmotnosti oceľovej karabíny.

Manipulácia:
Popruhy sú pripevnené k zámku Pin Lock podobným spôsobom ako u bežných karabín. Zámok Quickpin je vybavený automatickým blokovacím mechanizmom. Je skonštruovaný takým spôsobom, že na odomknutie karabíny sú potrebné dva rôzne pohyby ruky: Stlačenie uvoľňovacieho tlačidla a vytiahnutie skrutky v opačnom smere. Uvoľnenie popruhov po pristátí je jednoduchšie s karabínami Pin Locks ako s karabínami so západkami.

Pri použití podľa návodu na obsluhu, sa dá spoľahlivo zabrániť problémom s námrazou aj v extrémnych zimných podmienkach.


Cena za kus: 32 €, kontaktujte nás .