Profil - Ivo Čierny

Školu Paragliding NM vedie Ing. Ivo Čierny - Inšpektor PK a tandemový pilot. Lietať začal v roku 1989 na závesných klzákoch - rogalách a v 1991 aj na kĺzavých padákoch.

ivo-cierny-profil.jpg, 39kB

Od roku 1997 fungujem ako inštruktor a inšpektor PK. Do roku 2014 mám podľa leteckého deníka absolvovaných 5300 štartov.

Škole sa snažím zachovať skôr rodinný charakter. Do kurzov beriem maximálne 8 ľudí, ale kurz robím aj keď je len jeden žiak. Tí, ktorí absolvujú výcvik a chcú lietať ďalej - neurobia si len zaujímavú aktívnu dovolenku - trénujú pod mojím vedením až kým neprekonajú tú najnebezpečnejšiu hranicu pilota začiatočníka.

Lietame na kopcoch v okolí Nového Mesta nad Váhom - Lisica, Hradisko, Horná Súča, Pecková ... pozri Terény.
Máme tu jazerá Zelená voda, kde je v lete výborné kúpanie, kempovanie, diskotékovanie, máme hrádečky, ruiničky, koníčky, možnosť polietať na balóne - čo koho ťahá. Bližšie informácie nájdete na stránke o Novom Meste nad Váhom.
Výbavu máme v škole výbornú, väčšinou úplne nové krídla, ktoré sa po sezóne odpredávajú a na ďalšiu sezónu sú zase nové modely. Firma Axis nám v tomto veľmi vychádza v ústrety a tak si škola môže dovoliť držať socialistické ceny kurzov.
Za lietaním už koncom zimy vyrážame do zahraničia. Najčastejšie do Slovinska, Talianska a Rakúska, na jeseň do Turecka alebo na Kanáre alebo kdekoľvek je počasie na lietanie a stačí nato naša peňaženka.

Verím, že lietanie sa stane pre Vás úžasným relaxom a celoživotnou vášňou.
Ing. Ivo Čierny, Inšpektor PK