Články z výletov Paragliding N.M.

Slovinsko 12. 6. - 14. 6. 2009Nejaký chlap sa motá medzi spacákmi a má tú drzosť nás budiť o pol šiestej ráno, len 2 hodiny potom, čo sme sem dorazili. Policajt nám oznámil, že tu už žiadna pristávačka nie je, tá sa presunula ku pumpe a tak nás to stálo po 35 Euro, čo mi asi na 2 hodiny škaredo zhoršilo náladu.

2009-slovinsko-01-tn.jpg, 9,8kB   2009-slovinsko-02-tn.jpg, 9,8kB   2009-slovinsko-03-tn.jpg, 9,8kB   2009-slovinsko-04-tn.jpg, 9,8kB   2009-slovinsko-05-tn.jpg, 9,8kB   2009-slovinsko-06-tn.jpg, 9,8kB  

Presunuli sme sa k pumpe a počkali na odvoz. Slovinci boli presní, cena vývozu na Stol zostala na 10 Euro, len za štartovné to posunuli na 3 Euro. Bol nádherný deň, presne taký aký si človek predstavuje keď sa sem chystá. Základne do 2tisíc, termika silná a všade tam kde je ju treba:-). Keď som sadol po naozaj pohodovom lete už len zostalo spočítať ovečky a mohli sme vyraziť do kempu. Let "Jasné, všetci OK, parádne lietanie, len Bohuš pristál na hrebeni a odšlapal si to znovu na štart. Jo a Ivan ho šiel autom hľadať, pretože sa nehlási cez vysielačku. A ozaj, Noro hodil záložku ale pristál s ňou na hrebeni bez problémov." Tak som si hneď upil vody, pretože tvrdé nebolo ale skôr než som sa stihol báť o Bohuša preletel nado mnou tieň a červený compact doasdol na prdel hneď vedľa mňa.

V kempe pod Kobalou to majiteľ dvihol na 4 Euro ale stále je to na párádu. V cene je aj basketbalová lopta, tak sme si zahádzali, pojedli popili a moc neponocovali, ponevádž sme boli totálne nevyspatí a zajtra to má byť ešte lepšie.

Ráno som na stole našiel spať Edíka, Duško a Robo sa motali po kempe a celí nadržaní špekulovali odkiaľ to odpália. Prišli v noci, Edík mal premiéru na svojom aute, štýlom vytvoriť rekord a tak si ráno museli dlhšie česať vlasy aby iby im furt nestáli.

Zase Stol a tá istá paráda s luxusnými termickými podmienkami. Tentoraz všetci pristáli kde mali a nikto nemal žiadnu krizovku. Večer to bolo o Tolminskej picérii a jednoznačne najlepšej zmrzline akú som kedy lízal. Už mám tradíciu sem vždy zapadnúť. Večer opäť pokec a košíková. Predpoveď sa na zajtra ukazuje najlepšie pre Greifenburg a tak nastavujem budíček tal aby sme o siedmej už fičali do Rakúska.

Očividne som to dobre tipol ale nebol som sám. Tipli to asi všetci z okolia 500km, pretože tu boli fronty na vývozy aké som ešte nevidel. Okrem toho tu Rakušácki rogalisti mali ligu, čímž totálne zapratali oficiálnu štartovačku. Ničmenej dalo sa, viď fotečky.

Lietať v chumli stoviek padákov to fakt nemusím a kým som sa preštrikoval až hore, trochu viac som zostarol ale výhľady zato určite stáli. Ako po dialnici si to šinuli padáčkari smerom na Lienz, niektorí zase na druhú stranu, pekne sa to rozptýlilo. Severné strany kopcov nad 2000m boli stále zasnežené, panoráma neskutočná. Každý polietal koľko chcel, všetci dosadli kam mali. Pristávačka praskala vo švíkoch. Bolo teplo ako v peci a od západu sa začali naťahovať ciry. Tak toto nám fakt vyšlo. Skompletovali sme sa a vyrazili domenkov. 2 solídne zápchy ale inak všetko hladko prebehlo a tak v pondelok sa už zase zarezávalo.
<- Späť na zoznam článkov