Články z výletov Paragliding N.M.

Tenerife do tretice 9. 12. - 16. 12. 2006Na recepcii v hoteli Columbus bol pekný rachot. Recepčný s ľadovým kľudom oznámil, že izby budú pripravené do troch hodín, vraj máme počkať.

1-tn.JPG, 5,3kB   2-tn.JPG, 5,3kB   3-tn.JPG, 5,3kB   4-tn.JPG, 5,3kB   5-tn.JPG, 5,3kB   6-tn.JPG, 5,3kB   7-tn.JPG, 5,3kB   8-tn.JPG, 5,3kB   9-tn.JPG, 5,3kB   10-tn.JPG, 5,3kB   11-tn.JPG, 5,3kB   12-tn.JPG, 5,3kB   13-tn.JPG, 5,3kB   14-tn.JPG, 5,3kB   15-tn.JPG, 5,3kB   16-tn.JPG, 5,3kB  

Kým som stihol začať nadávať mával na mňa Peter Haronik. Dnes odlietajú domov. Im dovolenka končí. Lietali skoro každý deň, skvelé chytili 2 dni. ani sme sa nestihli poriadne rozlúčiť a recepčný hlásil, že predsa len niekoľko izieb je už redy, môžme sa nasťahovať.

Počasie bolo slnečné, teplúčko urobilo hneď dobrú náladu ale mraky nad hrebeňmi nevyzerali bohvieako. Bolo treba prenajať autá a začať fungovať. V meste bolo takmer všetko vypožičiavané a ani ceny nechceli byť podľa nášho gusta a tak sme odfičali na letisko a tam sa o nás pobili tri spoločnosti. Saxo sa požičalo za 100 euro na týždeň, väčšie káry ako seat cordoba 120 euro na týždeň. Predtym som stihol vyviezť chalanov, ktorí dorazili už včera na Taucho. Bola tu riadna kopa padákov ale nikto sa nehnal do vzduchu. Z mrakov nad nami vypadávali kvapky. Borci zostali, ja som švihal do Las Amerikas. Nakoniec to ich čakanie stálo zato a hodinku polietali.

Celý rok človek chrápe pod širákom v spacáku a tlačí konzervy, tu sme si zase raz dali do nosa a švédske stoly ráno a večer sme po slovensky vyžierali. Kupodivu sa vracalo len výnimočne.

Počasie sa túto dovolenku s nami pohralo. slnečné ráno bez mráčku a do dvanástej sa to vždy solídne zatiahlo. Pokiaľ sa nezatiahlo, tak na štarte funelo zboku a zase neletovo. Celkove vyšiel jeden deň na Ifonche - Miro Matovič si spravil s Robom olovrant pristátim na vrchole stolovej hory. Napapali sa a odleteli.
Jeden pekný deň na Taucho s peknou kumulostrádou. Inak zlety alebo svahovačka.Na Taucho je nová pristávačka. Je až pod kruháčom, hnusná prachová a tak sa sadá kade tade okolo - je kde. Tu musím napísať pár historiek s pristávania. Otík si tak letí a pozera okolo kde to posadí. Tam sú dróty, tam sú dróty a kua predomnou sú tiež dróty. Prudká zatáčka doľava a visím dole hlavou zo stromu, padák pekne prevesený cez strom. Prišiel k nemu nejaký anglofil a hovorí"nice bat and so big!!!"

Deň predtým pristával cudzokrajný padáčkar na parkovisko a v plnej rýchlosti preletel cez káblové vedenie. normálne ho pretrhol a vyradil z prevádzky firmy, čo sídlili vo vedľajšej budove. Otík to videl v priamom prenose a nešlo mu do hlavy ako to, že chlap tie dróty nevidel.
Inak sme sa vôbec nenudili. V nedeľu sa rozhodla podstatná časť kolektívu na návšteve Teide. V kráteri to funelo 100km v nárazoch, takže sa nedalo ani vyjsť z auta. Lanovka na vrchol samozrejme nefungovala. Čerti sa ženili a tak človeku zostával rozum stáť, keď zišiel k pobreží ešte s námrazou na skle a tam klídek, slnečno a 25st v tieni.
Známy Loropark mal 2 novinky. Nový bazén s cvičenýni kosatkami a vyššiu cenu vstupného. Na každý pád tá zoo stojí za 30 euro.
Ďalšia atrakcia ako aquapark nič moc. Tobogány OK ale v celkom drsnej cene 24 euro,ste nemali ani lehátko, to za príplatok 3,5 eura a plavčíci boli až nepochopitelne natvrdlí. S malým deckom Vám nedovolili sprevádzať ho na tobogáne a pomôcť mu, takže deti až na úplne najjednoduchšiu šmykľavku nemohli vôbec využiť to, čo tu bolo. Ceny občerstvenia nechutne premrštené. Do plusu sú skvele vycvičení delfíni, tá šou mala grády.
Celkove sa dosť jazdilo, kúpalo, plážovalo, večer bezdetní žúrovali a ráno im vypadávali karpiny z očí.
Tých sedem dní ubehlo až príliš rýchlo. Každý si odviezol určite hodne zážitkov, niekto aj kaktusové ostne v tele. Holt vyválať sa v kaktus fíld je len pre silné nátury.

Sme zase vo Viedni, je kosa, tma, sú proste dve hodiny v noci. Neštartuje mi auto. Otík mi pomáha dobiť cez káble, roztláčame transporter a... a naštartoval. Ešte, že tak.

Fotečky si môžete pozrieť na týchto adresách: http://picasaweb.google.com/martin.krajci/Tenerife
http://www.phservice.sk/fotky/2006%2012%20Tenerife/index.html
<- Späť na zoznam článkov