Články z výletov Paragliding N.M.

Slovinsko - Lijak - záver sezóny 14. 10. - 16. 10. 2007Už ste tu? - Romana prebudilo nutkanie mechúra práve keď sme dorazili do kempu pod Lijakom. Totiž traja páni tu už deň poletovali.

1-tn.jpg, 5,4kB   2-tn.jpg, 5,4kB  

Postavili sme si domčeky a zaľahli o poltretej nad ránom do spacákov. Kupodivu nebola takmer žiadna rosa. Zato to pekne fučalo zo severu.

Ráno už pohoda, snídene v tráve a prvý zlet o jedenásť nulanula. Je cítiť, že jesenné slnko už nemá toľko sily ale po poltretej už lieta všetko čo má krídla. Vetilátor sa vypína o piatej a to ešte stíhame tretí vývoz a zlet. Proti všetkým zvykom ideme už prvý večer do picerie a tlačíme picu s pivkom.

Ešte večer máme nutkanie ísť ďalší deň na Stol a od poliakov vydolujeme z netu predpoveď ale ráno je všetko inak. Po pretancovanej noci pri aute s naplno pusteným rádiom Gošo s partiou prespia termín odchodu a zostávajú na Lijaku. Ono to tam nakoniec nebola žiadna sláva.

Jo a zabudol som napísať, že túto noc mrzlo a Marcelovi to vôbec nevadilo - chrápal vonku a Marianovi to vadilo, chrápal vonku tiež, ďalšiu noc už šiel do podnájmu k Jožimu.
Lietanie ako cez kopirák. Ráno zlet s vypísanou súťažou na presnosť pristátia - vklad 1Euro, víťaz bere všetko. Let Marianko sa trafil najlepšie, tak nám kúpil čokoládu. Termika sa tento deň trošku vylepšila, dostupy cez 500 nad štart a všetci si pekne polietali. Večer sme chceli dať picu a tu ho máš, v pondelok a utorok maju zatvorené. Skončili sme v Mercatore a celkom dobre nám navarili. Cena nižšia, tak aspoň sme ušetrili.
Ďalšie ráno už nemrzlo - teda možno trochu. Presnosť pristátia vstúpila do tretej fáze a bola vypísaná super cena. Víťaz vyhráva sedačku standart od Karpofly. Motivácia obrovská a víťazkou sa stala Ivetka. Na nešťastie sedačku niekto vzal zo štartovačky - ona tam totiž netknutá ležala celú dobu a my furt hovorili, že ju vezmeme a furt sme čakali a prt máme. Tak sme Ivetke aspoň zatlieskali.

Akoby na rozlúčku sa tretí deň začali robiť mráčky a dostupy pod ne boli 1250mnm, čo nám urobilo velikú radosť, pretože na takéto polietanie si budeme musieť počkať asi až do marca. Móc pekné to bolo. Zbalili sme čo sme mali a prášili domov. Počas cesty sa nič zvláštne nestalo a tak zaplac pánboh neni o čom písať.Tak Slovinsko zase až na jar.
<- Späť na zoznam článkov